Witaj na stronie Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
w Siedliszczu

matka_boska

Parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Siedliszczu od roku 1992 należy do Dekanatu Siedliszcze.

Położona jest bliżej wschodniej części Archidiecezji Lubelskiej. Administracyjnie należy do powiatu chełmskiego ziemskiego i leży po jego zachodniej stronie. Od południa graniczy z parafią Pawłów i Kanie, od zachodu z parafią Dorohucza, od północy z parafiami Wola Korybutowa i Cyców a od wschodu z parafią Olchowiec.

Na terenie parafii znajdują się dwie kaplice – w Anusinie (przy drodze Chełm-Lublin) i w Dobromyśli, pięć kilometrów od Siedliszcza w kierunku Cycowa.

Pamiątkami sakralnej kultury są też licznie występujące tu krzyże i kapliczki przydrożne. Do zabytków kultury świeckiej zaliczyć można XVIII-wieczny dwór Węgleńskich w Siedliszczu, zespół dworsko-parkowy w Chojnie Nowym, w Chojeńcu, w Kuliku i w Mogilnicy.

Więcej na temat historii Parafii dowiesz się z odwiedzając stronę poświęconą jej historii.