Parafia Siedliszcze

Witaj na stronie Parafii Rzymskokatolickiej
Matki Boskiej Częstochowskiej w Siedliszczu

MBCz

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Siedliszczu od roku 1992 należy do Dekanatu Siedliszcze. Położona jest bliżej wschodniej części Archidiecezji Lubelskiej. Administracyjnie należy do powiatu chełmskiego ziemskiego i leży po jego zachodniej stronie. Od południa graniczy z parafią Pawłów i Kanie, od zachodu z parafią Dorohucza, od północy z parafiami Wola Korybutowa i Cyców a od wschodu z parafią Olchowiec.

Na terenie parafii znajdują się dwie kaplice - w Anusinie (przy drodze Chełm-Lublin) i w Dobromyśli, pięć kilometrów od Siedliszcza w kierunku Cycowa. Pamiątkami sakralnej kultury są też licznie występujące tu krzyże i kapliczki przydrożne. Do zabytków kultury świeckiej zaliczyć można XVIII-wieczny dwór Węgleńskich w Siedliszczu, zespół dworsko-parkowy w Chojnie Nowym, w Chojeńcu, w Kuliku i w Mogilnicy.

Administracja stroną | Kontakt